Obniżka! Spirulina (250 tabletek) + Olej z Czarnego Kminku (200 kapsułek) Zobacz większe

Spirulina (250 tabletek) + Olej z Czarnego Kminku (200 kapsułek)

Nowy produkt

Spirulina jest najbardziej niezwykłą rośliną odżywczą, jaką kiedykolwiek poznali ludzie. Do dnia dzisiejszego nie znamy żadnego ziarna, owocu, rośliny, czy środka spożywczego, który byłby bogatszy w naturalne substancje odżywcze. W jednej tylko sprasowanej tabletce spiruliny - Spiruletce, Matka Natura zebrała ich aż 2075. Niewiarygodne? A jednak to prawda!

Więcej szczegółów

121,62 zł

-30,00 zł

151,62 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Zestaw: Spirulina platensis (250 tabletek) + Olej z Czarnego Kminku (200 kapsułek)

Spirulina platensis (250 tabletek)

Gdy przed 40 laty dokonano ponownego odkrycia bogatego w substancje odżywcze glonu o nazwie Spirulina platensis, nikt nie przypuszczał, że w tak zawrotnym tempie stanie się on hitem najpierw w Japonii, później w USA i całej Europie. Dziś spirulina jest ceniona na całym świecie, przez miliony ludzi dbających o swoje zdrowie. Powód jej popularności jest oczywisty: spośród 30 000 do tej pory odkrytych alg, spirulina jest najbardziej niezwykłą rośliną odżywczą, jaką kiedykolwiek poznali ludzie. Do dnia dzisiejszego nie znamy żadnego ziarna, owocu, rośliny, czy środka spożywczego, który byłby bogatszy w naturalne substancje odżywcze. W jednej tylko sprasowanej tabletce spiruliny - Spiruletce, Matka Natura zebrała ich aż 2075.

Niewiarygodne?


A jednak to prawda!

Spirulina, którą Państwu oferujemy jest hodowana przez nas w specjalnych basenach, wysoko zmineralizowanych wodach. Duże wymagania, jakie stawiamy środowisku, w którym hodowana jest alga sprawiają, że nasze Spiruletki są najwyższej jakości. Każda Spiruletka to bogate źródło białka, witamin i minerałów, a także niezbędnych nam nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Za to jest szczególnie bogata w cenne, niezbędne do życia aminokwasy (składniki białka). Za główne źródło białka czy też aminokwasów uchodzą mięso, ryby, drób i produkty mleczne. Jednakźe spirulina przewyższa je niemal trzykrotnie pod względem zawartości tych substancji, ponieważ składa się - choć to niewiarygodne - aż w 70% z białka.

Głównym budulcem organizmu ludzkiego jest białko. Nasz organizm potrzebuje go do budowy komórek, wytwarzania hormonów, enzymów i przeciwciał. Za podstawowe źródła białka uchodzą powszechnie mięso, ryby, jajka i produkty mleczne. Spirulina zawiera aż 70% białka z swojej budowie! A co najważniejsze, w przeciwieństwie do produktów mięsnych i nabiału, alga ta nie wykazuje żadnych obciążających organizm efektów ubocznych, choćby w postaci podwyższonego poziomu cholesterolu.

Swoją intensywną, niebiesko – zieloną barwę spirulina zawdzięcza dużej zawartości chlorofilu, który ma bardzo korzystny wpływ na procesy krwiotwórcze i florę przewodu pokarmowego. Inny barwnik to fitocyjanina, która wpływa pobudzająco na szpik kostny, a to jest istotne przy procesach odnowy krwi. Trzeci istotny barwnik, który możemy tu znaleźć to beta-karoten, którego w Spirulinie jest ponad 10 razy więcej niż w marchwi!

Sprawne funkcjonowanie organizmu wymaga, by w pokarmach znajdowały się określone kwasy tłuszczowe, szczególnie te nienasycone, których organizm nie jest w stanie sam wytwarzać. Należą do nich kwasy linolowy i linolenowy. Ich udział w Spirulinie waha się od 12 do 14 mg na każdy gram.

Pozostałe witaminy zawarte w Spirulinie to:
B12, B1, B2, niacyna, kwas foliowy, kwas pantotenowy, biotyna, witamina E, witamina C.

Przekonajcie się Państwo sami o sile spiruliny!

Spirulina sprzyja oczyszczaniu systemu trawiennego, przyspiesza przemianę materii, wzmacnia system immunologiczny, rozluźnia mięśnie jelit, urozmaica dietę w składniki hamujące rozwój nowotworów i zapobiegające powstawaniu miażdżycy. Spirulina, dzięki wysokiej zawartości protein, witaminy B12 oraz innych składników odżywczych, jest bardzo pożyteczna i wskazana dla wegetarian. Spirulina jest również używana w przemyśle spożywczym. Azjaci (głównie Japończycy) spożywają obecnie ok. 10dkg glonów dziennie w postaci sałatek, dodatków do zup, mięs lub różnych galaretek.

Spirulina to zintegrowane źródło witamin z bogatym spektrum minerałów i pierwiastków śladowych, takich jak Magnez, wapń, żelazo, potas, cynk, chrom, lit, mangan i wiele innych. I rzeczywiście nie ma na świecie produktu tak uniwersalnego.

Ale uwaga! Istnieją ogromne różnice w jakości spiruliny. Jej właściwości zależą głównie od tego gdzie rosła i w jaki sposób została przetworzona. Nasze spiruletki zawierają 500 mg najwyższej jakości mikroalgi Spirulina platensis. Jest to czysta spirulina. Nie znajdziecie Państwo w tabletce żadnych wypełniaczy, dodatków, czy lepiszcza. Spirulina hodowana jest na słonecznej farmie na Tajwanie. Oczywiście gospodarstwo posiada certyfikat ISO 9001.

Nasza hodowla zapewnia:
- optymalne oświetlenie i temperaturę
- optymalny czas zbioru w godzinach porannych
- natychmiastowe przetwarzanie po zbiorze
- suszenie łagodnym strumieniem ciepłego powietrza
- łagodne sprasowywanie algi w spiruletkę
- całkowity brak składników syntetycznych
- kontrola jakości na każdym etapie.

Dawkowanie:
6 tabletek dziennie

Zawartość:
250 tabletek.

Jedna tabletka zawiera 500 mg spiruliny platensis i waży 500 mg.
Świadczy to o 100% czystym, naturalnym produkcie.


Olej z Czarnego Kminku (200 kapsułek) - Złoto faraonów

Czarny kminek (bot. czarnuszka) – zwany też złotem faraonów - jest niezwykłą substancją naturalną znaną od tysiącleci ze swych leczniczych wartości. Egipcjanie, słynący ze stosowania wysokorozwiniętych metod leczenia, od zawsze bardzo cenili sobie małe czarne nasiona owej rośliny, co też zostało uwiecznione na pismach papirusowych. Według podań, faraon Tutenhamon był tak zafascynowany czarnym kminkiem, że jego słudzy musieli stale nosić przy sobie butelkę cennego olejku. Po śmierci faraona amfora z olejem z czarnego kminku została złożona wraz z nim do grobu.

Podobno Kleopatra i Nefretete zawdzięczały czarnemu kminkowi aksamitnie miękką i piękną skórę.

Pierwsza, bodaj najwcześniejsza wzmianka o czarnym kminku (czarnuszce) znajduje się w Biblii (Księga Izajasza 28, 23-29):

„Nastawcie uszu i słuchajcie głosu mego, uważajcie i słuchajcie mojej mowy! Czyż oracz tylko orze pod zasiew, przewraca i bronuje swą rolę? Czyż raczej, gdy zrówna jej powierzchnię, nie zasiewa czarnuszki i nie rozrzuca kminu? Czy nie sieje pszenicy i jęczmienia, a po brzegach orkiszu? A ktoś poucza go o tym prawie, jego Bóg mu to wykłada.”

(Tłumaczenie wg. Biblii Tysiąclecia, Wyd. Pallottinum, Poznań – Warszawa 1980)

Znamiennym jest fakt, że Hebrajczycy zaliczali czarny kminek do tej samej kategorii podstawowych środków żywności, co pszenicę, jęczmień i orkisz.

Olejki eteryczne

W czarnuszce znajdują się nie tylko ważne wielokrotnie nienasycone kwasy tłuszczowe, ale dodatkowo również cała paleta olejków eterycznych, które mogą wpływać na poprawę samopoczucia.

Są to m. in. :

monoterponole, monotrepene, sesquiterpene, 1,8-cineol, goryczka amara tonica, amara aromatica i amara acria.

Istnieją różne gatunki czarnego kminku. I tutaj należy być ostrożnym, ponieważ tylko czarny kminek o botanicznej nazwie „nigella sativa” jest jedyny w swoim rodzaju pomiędzy tymi gatunkami roślin. Dlatego też nigella sativa, rosnąca np. w Południowym Egipcie jest zwana „prawdziwym czarnym kminkiem” i uchodzi w świecie za najlepsze źródło cennego oleju. Bowiem żadna inna roślina tego gatunku nawet w przybliżeniu nie odpowiada jego znakomitej jakości. I my właśnie chcemy zaoferować Państwu – nie uznając tutaj żadnych kompromisów – olej z czarnego kminku gatunku nigella sativa.

Ale co takiego cennego jest w tym oleju? I jak możemy my dzisiaj profitować z owego złota faraonów?
Otóż głównym składnikiem oleju są nienasycone niezbędne kwasy tłuszczowe. A słowo „niezbędne” oznacza tutaj nieodzowne do życia dla nas ludzi. Są one niezastąpionym budulcem w naszym organizmie i odgrywają niezwykle ważną rolę przy wytwarzaniu tak zwanych prostaglandyn.

Prostaglandyny to substancje podobne do hormonów, sterujące wieloma podstawowymi funkcjami organizmu.

Między innymi regulują one powstawanie i wzrost komórek. Jeśli uświadomimy sobie, że z ok. 70 bilionów komórek naszego ciała każdego dnia umiera 600 miliardów i jednocześnie powstaje i podejmuje swoje funkcje taka sama liczba nowych komórek, to łatwo sobie wyobrazić, jakie znaczenie mają nienasycone kwasy tłuszczowe, a wraz z nimi prostaglandyny, dla naszego organizmu. Tak, więc przykładowo, wspomagają one – poprzez nieustanne obumieranie i tworzenie na nowo komórek – powstawanie co 5 dni nowej śluzówki jelit, w ciągu kilku tygodni następuje za ich przyczyną całkowita wymiana komórek wątroby, a co miesiąc skóry.

Niezbędne kwasy tłuszczowe, zwane czasami też „wielokrotnie nienasyconymi” kwasami tłuszczowymi mogą mieć też nadzwyczaj dobroczynny wpływ na nasz system immunologiczny.

A ponieważ organizm ludzki nie potrafi sam wytwarzać niezbędnych wielokrotnie nienasyconych kwasów tłuszczowych, polecamy Państwu produkt o nazwie „Oryginalny olej czarnego kminku”, który obok spiruliny, powinni Państwo uczynić obowiązkowym produktem dla siebie. Olej czarnego kminku może być stosowany również zewnętrznie – jako kosmetyk w pielęgnacji włosów i skóry. Nasze kapsułki zawierają 500 mg czystego, tłoczonego na zimno oryginalnego oleju nigella sativa z Egiptu.

Najwyższa jakość
Nasz czarny kminek zbierany jest rano przed wschodem słońca, aby uniknąć wilgoci pochodzącej z porannych mgieł i rosy. Pozyskiwanie oleju następuje poprzez mielenie czarnych nasion, a następnie poddawanie ich delikatnemu wytłaczaniu na zimno. Sprawia ono, że nasz olej odznacza się niezwykle wysoką zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych – aż do 84%!

W każdym żelku znajdą Państwo wyłącznie 500 mg oryginalnego, czystego egipskiego oleju z czarnego kminku - z pierwszego tłoczenia na zimno!

Dawkowanie:
2 kapsułki dziennie.

Zawartość:
200 kapsułek.

Opinie

Oceń 
2018-04-04

Spirulina i olej

Super zestawienie :)

Oceń 
2018-03-02

Spirulina + olej

Jestem fanką spiruliny i oleju z czarnego kminku!

Oceń 
2018-02-22

Spirulina +olej

Zestaw trafiony w dziesiątkę!

Oceń 
2018-02-13

Zestaw

Moja mama jest fanką tego zestawu, kupuje go tu regularnie. Jest zadowolona.

Oceń 
2018-01-22

Zestaw

Połączenie spiruliny i oleju pomaga mi bardzo na cerę.

Oceń 
2018-01-19

Spirulina+olej

Uwielbiam ten zestaw !

Oceń 
2018-01-04

Spirulina + olej z czarnego kminku

Dobrej jakości produkty, idealne połączenie!

Oceń 
2017-12-15

Spirulina i olej z czarnego kminku

Zestaw bardzo skuteczny!

Oceń 
2017-12-11

Spirulina, olej z czarnego kminku

Przystępna cena za naprawdę dobry zestaw produktów!

Oceń 
2017-11-30

Spirulina + olej z czarnego kminku

cenię sobie ten zestaw!

Oceń 
2017-11-24

Zestaw spirulina + chlorella

Uwielbiam ten zestaw, kupuję go regulanie

Oceń 
2017-11-16

Spirulina i olej

Przyjmuję je regularnie, pomagają w 100%

Oceń 
2017-11-07

Spirulina + olej

Oba produkty dobrej jakości, polecam ten sklep.

Oceń 
2017-10-31

Spirulina i olej

Super zestaw, polecam!

Oceń 
2017-10-24

Spirulina +olej

Olej z czarnego kminku super sprawa, w połączeniu ze spiruliną bomba :)

Oceń 
2017-10-13

Klara

Połączenie spiruliny i oleju z czarnego kminku to bomba witamina, dla mnie rewelacja !

Oceń 
2017-10-02

Kasia

Przyjmuję spirulinę i olej regularanie, pierwsze co zauważyłam to to, że preparat ten reguluje metabolizm. Czekam na dalsze efekty. Super!

Oceń 
2017-09-08

Spirulina i olej

Super produkt, spirulina i olej z czarnuszki to najlepsze suplementy naturalne jakie poznałam :)

Oceń 
2017-08-31

Spirulina i chlorella

Ciekawy zestaw suplementów. Szerokie zastosowanie i działanie.

Oceń 
2017-08-22

Spirulina

Wiele zastosowań i wiele właściwości, dla mnie super

Oceń 
2017-08-16

Spirulina

Jem spirulinę już od długiego czasu, efekty są u mnie bardzo widoczne, polecam niezdecydowanym

Oceń 
2017-08-02

Spirulina i olej

Super produkt, polecam !

Oceń 
2017-07-28

Spirulina

Super produkt, polecam wszystkim

Oceń 
2017-07-14

Spirulina+olej

Świetny produkt, olej wzmacnia odporność skóry jak i całego organizmu przez co nie dotykają mnie żadne infekcje, z kolei spirulina wpływa na kondycję włosów i paznokci. Jak dla mnie to idealny suplement. Polecam serdecznie

Napisz opinię

Spirulina (250 tabletek) + Olej z Czarnego Kminku (200 kapsułek)

Spirulina (250 tabletek) + Olej z Czarnego Kminku (200 kapsułek)

Spirulina jest najbardziej niezwykłą rośliną odżywczą, jaką kiedykolwiek poznali ludzie. Do dnia dzisiejszego nie znamy żadnego ziarna, owocu, rośliny, czy środka spożywczego, który byłby bogatszy w naturalne substancje odżywcze. W jednej tylko sprasowanej tabletce spiruliny - Spiruletce, Matka Natura zebrała ich aż 2075. Niewiarygodne? A jednak to prawda!