Best-Life Biotechnology

Kolagen w kapsułkach

98,00 zł
Brutto

Produkt zawiera naturalny kolagen rybi. Specjalnie opracowana formuła, bazuje na naturalnych składnikach o wysokiej jakości powoduje, że jest on aktywny biologicznie i bardzo dobrej wchłanialności.

Ilość

Kolagen działanie

Kolagen działanie ma wszechstronne. Jest długołańcuchowym aminokwasem i najobficiej występującym białkiem w organizmie człowieka. Stanowi znaczną część skóry, włosów i paznokci.

Kolagen naturalny

Kolagen naturalny składa się z glicyny, proliny, hydroksyproliny oraz argininy, a występuje tylko w tkankach zwierzęcych. Odpowiada głównie za elastyczność skóry, silne włosy, a także nadaje tkance łącznej zdolność utrzymywania wszystkiego na swoim miejscu. Naturalny kolagen - białko kolagenowe stanowi 30% całkowitego białka w organizmie ludzkim i aż 70% białka w skórze. Dlatego tak istotne jest utrzymanie jego zawartości na odpowiednim poziomie.

Synteza kolagenu

Wraz z wiekiem synteza kolagenu w organizmie zmniejsza się o około 1,5% rocznie. Dlatego też w wieku 40 lat możemy go mieć nawet o  25% mniej! Ta sytuacja powoduje starzenie się skóry, stawów i kości oraz może zwiększać ryzyko osłabienia wielu struktur organizmu. Inne ale równie istotne czynniki, które wpływają na syntezę kolagenu, oraz poziom kolagenu naturalnego w organizmie to:

  • ekspozycja na promieniowanie UV;
  • niedobór witaminy C;
  • palenie tytoniu;
  • stres i brak wystarczającej ilości snu;
  • wysoki poziom cukru we krwi;
  • zaburzenia genetyczne (wrodzona łamliwość kości, zespół Ehlersa-Danlosa).

Kolagen naturalny zalety

Aby zapobiegać procesom starzenia, warto uzupełniać kolagen naturalny. Zalety jakie dzięki temu uzyskamy są ogromne, ponieważ kolagen naturalny jest korzystny praktycznie dla całego organizmu. Jednak jego działanie najbardziej widoczne jest w kilku strategicznych obszarach.

Kolagen na skórę

Kolagen naturalny zaczyna rozkładać się w wieku 21 lat i praktycznie ulega degradacji do końca życia. Wraz z upływem lat prowadzi to do zmian skórnych, widocznych jako zmarszczki oraz wiotka skóra. Ze względu na proces elastozy, zewnętrzna warstwa naskórka traci własną jędrność i elastyczność.

Odpowiednia ilość kolagenu wpływa na poprawę elastyczności i jędrności skóry. Skóra, by mieć zachowane funkcje i zdolność do rozciągania się bez pozostawiania ubytków, powinna na bieżąco uzupełniać tkankę łączną. To właśnie kolagen naturalny wykorzystywany jest w tym procesie, co przekłada się na odmładzanie skóry. Przyczynia się to także do redukcji drobnych linii i zmarszczek.

Kolagen na stawy

Nie tylko sportowcy doświadczają  bólu w stawach. Ból stawów może się przytrafić niezależnie od tego czy dużo biegasz czy prowadzisz siedzący tryb życia. Niestety problem ze stawami uwydatnia się wraz z wiekiem. Aż 90% naszych ścięgien, więzadeł i chrząstek zbudowanych jest z kolagenu. Wraz z wiekiem jego ilość zmniejsza się, powodując problemy ze sztywnieniem lub obrzękami stawów. Uzupełnianie niedoborów kolagenu naturalnego może pomóc w zniwelowaniu bólów związanych ze stawami oraz zmniejszeniu ryzyko ich uszkodzenia.

Kolagen na kości

Jeden z głównych objawów starzenia się organizmu to utrata masy kostnej. Niestety proces ten może doprowadzić do osteoporozy. Rzecz jasne to odpowiednia ilość wapnia oraz fosforu także odgrywa istotną rolę we wzmacnianiu kości. Jednak to właśnie kolagen odpowiedzialny jest za gęstość mineralną kości oraz działanie ochronne chrząstki stawowej.

Kolagen na jelita

Kolagen pełni istotne funkcje we wzmacnianiu i regeneracji błony śluzowej jelit. Farmaceutyki, dieta bogata w produkty wysoce przetworzone, cukry proste, a także niedostateczna ilość warzyw i owoców w diecie może wpływać na jej osłabienie. W przypadku kiedy błona nie funkcjonuje właściwie, wszelkie produkty przemiany materii, bakterie, a także toksyny mogą przedostawać się do krwiobiegu. Może to stanowić przyczynę powstawania stanów zapalnych i z czasem prowadzić do chorób autoimmunologicznych. Problem uszkodzonej błony śluzowej nazywa się syndromem przeciekającego jelita.

Kolagen na paznokcie

przede wszystkim dieta, praca, stres, codzienna rutyna oraz także choroby mogą mieć ogromny wpływ na stan paznokci. Słabe i łamliwe mogą być wynikiem częstego kontaktu z detergentami, niewłaściwej pielęgnacji, braku witamin takich jak witamina A, B oraz C, biotyny, a przede wszystkim kolagenu. Aminokwasy wchodzące w skład kolagenu, a przede wszystkim arginina, są niezbędne do prawidłowego wzrostu i utrzymania struktury paznokcia.

Uwaga!
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Przechowywanie:
Przechowywać w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci.

Szczegóły produktu

2820

Opis

Zalecana porcja dzienna
2 kapsułki dziennie
Producent / Dystrybutor
Best-Life Biotechnology / GRUPA FIZJOTERAPEUTY
Zawartość
90 kapsułek
Kraj pochodzenia
Polska
Data ważności
09.2022
Kategoria produktu
Suplement diety
Kod GTIN
5907563695078