Spirulina + żelazo - doskonałe braterstwo krwi Zobacz większe

Spirulina + żelazo - doskonałe braterstwo krwi

Nowy produkt

Nasz produkt Spirulina + żelazo jest czysto roślinnym źródłem żelaza, wyprodukowanym wyłącznie przez Matkę Naturę.

Więcej szczegółów

92,57 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Obok siedmiu minerałów zawartych w ludzkim organizmie w większych ilościach, obecne są w nim również pierwiastki śladowe. Są to też minerały, lecz określa się je mianem pierwiastków śladowych, ponieważ występują w organizmie tylko w nikłych ilościach i niewielkim skoncentrowaniu. Pomimo to potrafią wiele dokonać.
Żelazo jest najsilniejszym przedstawicielem mikroelementów w organizmie ludzkim. Dzieje się tak z oczywistego powodu: żelazo, jako składnik czerwonych ciałek krwi, a ściślej mówiąc, hemoglobiny (czerwony barwnik krwi), zaopatruje 70 bilionów komórek ciała w niezbędny do życia tlen. Ale zacznijmy od początku.

Spróbujcie Państwo teraz głęboko zaczerpnąć powietrza. Czy wiecie, co się w tym momencie dzieje w Waszym organizmie? 35 miliardów czerwonych ciałek krwi z ok. 300 cząsteczkami hemoglobiny każda pędzą z ogromną prędkością do płuc. Stamtąd zabierają znajdujący się w zaczerpniętym powietrzu tlen i przenoszą go do ok. 70 bilionów komórek ciała. Cząsteczki hemoglobiny (proteiny złożone z białka globiny i grupy hemowej) nie tylko nadają krwi czerwone zabarwienie, ale są również odpowiedzialne za transport tlenu do komórek. Bez hemoglobiny ten ważny życiowy proces nie byłby możliwy.

Ale czerwone ciałka krwi potrafią dokonać czegoś więcej. Główny ich składnik, hemoglobina, powoduje też odprowadzenie z komórek ciała zużytego w procesie oddychania tlenu, dwutlenku węgla. Mikroelement żelazo odgrywa w tym procesie istotną rolę, jako, że jest składnikiem hemoglobiny. Bez żelaza ludzki organizm nie mógłby wytwarzać głównego składnika krwi, hemoglobiny. Tak, więc żelazo i czerwone ciałka tworzą „braterstwo krwi” w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu.

Nasz produkt Spirulina + żelazo jest czysto roślinnym źródłem żelaza, wyprodukowanym wyłącznie przez Matkę Naturę. Do tej pory za główne źródło żelaza uznawane były produkty zbożowe pełnoziarniste. Jednak niektóre kwasy i polimery zawarte w tych produktach mogą ograniczać biodostępność żelaza. To samo dotyczy szpinaku. Zawarty w nim kwas szczawiowy może upośledzać zdolność przyswajania żelaza przez organizm. Spirulina natomiast jest zasadowa, co ułatwia wchłanianie żelaza. Aby wykorzystać w pełni żelazo, organizm ludzki potrzebuje witaminy B12 i witaminy K. Dobrze się więc składa, że spirulina jest rośliną obfitującą w witaminę B 12, jak też bogatym źródłem witaminy K. Jedna sprasowana tabletka zawiera 2,25 organicznie związanego żelaza i 400 mg spirulina platensis.

Sportowcy wiedzą najlepiej, jak ważna jest zawartość hemoglobiny we krwi. Lance Armstrong czy Jan Ulrich nie startowaliby w Tour de France, gdyby ich wyniki krwi nie były dobre. Wyścig skończyłby się dla nich już na pierwszym etapie górskim w Pirenejach. Podobnie rzecz się ma u atletów, dźwigających ciężary. Bowiem hemoglobina dostarcza tlenu zarówno mięśniom, jak i mózgowi. Potrzebujemy jej zatem w codziennym życiu i pracy.

Skład (w zalecanej dawce dziennej (2 tabletki) znajduje się):

Spirulina Platensis:
800 mg (w tym ok. 4,5 mg organicznie wiązanego żelaza = 32% zalecanej dziennej porcji do spożycia).

Dawkowanie:
Po 1 tabletce 2 razy dziennie.

Zawartość:
180 tabletek.

Opinie

Oceń 
2017-11-10

Spirulina + żelazo

Bardzo dobre połączenie !

Napisz opinię

Spirulina + żelazo - doskonałe braterstwo krwi

Spirulina + żelazo - doskonałe braterstwo krwi

Nasz produkt Spirulina + żelazo jest czysto roślinnym źródłem żelaza, wyprodukowanym wyłącznie przez Matkę Naturę.