Koenzym Q10 n - zadbaj o serce! Poczuj się młodo! Zobacz większe

Koenzym Q10 n - zadbaj o serce! Poczuj się młodo!

Nowy produkt

Koenzym Q10 jest przydatny w walce z nowotworami, dzięki swej zdolności do wychwytywania wolnych rodników. Ponadto pomaga przy schorzeniach serca. Inną ważną zaletą tej substancji jest zdolność do obniżania poziomu "złego" cholesterolu. Koenzym Q10 ma bardzo korzystny wpływ na nasz układ immunologiczny.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

157,31 zł

Dodaj do listy życzeń

Opis

Zawartość 180 kapsułek
Data ważności 04.2018
Dawkowanie 1 kapsułka dziennie
Producent / Dystrybutor Natura Vitalis

Więcej informacji

Koenzym Q10 - substancja na miarę Nagrody Nobla

Odkrycie działania substancji zwanej koenzymem Q10 oznaczało rewolucyjny przełom w nauce i przyniosło Nagrodę Nobla dla profesora Petera Mitchella w 1978 r. Od tego czasu w bibliotekach znacznie przybyło prac akademickich na temat tej niezwykłej substancji.

Dzisiaj wiadomo już, że bez Q10 nic nie działa. Koenzym Q10 występuje w całym organizmie, odpowiadając za 95 % całej energii naszego ciała. A ponieważ bez energii nic się nie może dziać, koenzym Q10 jest jedną z niewielu substancji - podobnie jak np. L-karnityna, którą organizm ludzki jest w stanie wytwarzać w niewielkich ilościach.

Największe korzyści z działania koenzymu Q10 odnosi nasze serce. Ten organ wielkości pięści przepompowuje nieprzerwanie przez okres średnio 50 - 80 lat w każdej minucie około 5 litrów krwi przez cały organizm.

Daje to w ciągu dnia ok. 10 000 litrów krwi, które dzięki 100 000 skurczom serca są transportowane przez ok. 100 000 kilometrów żył. I to przez całe życie bez przerwy! Również w czasie snu nasze serce wciąż pracuje. Jest więc oczywiste, że komórki mięśnia sercowego potrzebują dużej ilości energii, a tym samym i koenzymu Q10. A tak nawiasem mówiąc, również wątroba jako centralny magazyn biochemiczny ludzkiego organizmu współpracuje ściśle z Q10.

Naukowcy nie poprzestają jednak tylko na nich. Ciągle prowadzone są badania, dzięki którym odkrywa się coraz to nowsze rewelacyjne działania koenzymu Q10. Substancja ta występuje w komórkach w mitochondriach, czyli tam, gdzie wytwarzana jest energia. Nasz organizm sam wytwarza koenzym Q10, ale nie zawsze w ilościach wystarczających do prawidłowego funkcjonowania. Jego poziom zmniejsza się wraz z wiekiem, a ponadto produkcja hamowana jest przez stres. Związek ten zawierają też niektóre produkty spożywcze. Występuje w rybach i produktach zwierzęcych, jednak w niewielkich ilościach.

Innowacją w naszym produkcie jest niezwykle wysoka biodostępność. Dlatego nasz koenzym uzyskał nazwę „Koenzym Q10 n”, n- w matematyce oznacza nieskończoność. Nasz koenzym jest nieskończenie biodostępny.

Zwykle koenzym rozpuszczany jest w tłuszczach. Głównym problemem przyswajalności substancji rozpuszczalnych w tłuszczach jest to, że tłuszcze unoszą się w różnych płynach. Wyobraźcie sobie Państwo szklankę z wodą, do której nalewamy łyżkę oleju. Olej wypływa na wierzch. Podobnie dzieje się w naszym przewodzie pokarmowym. Przez to organizm nie może łatwo i szybko przyjąć substancji rozpuszczalnych w tłuszczach. Oczywiście, organizm przyswoi koenzym ale będzie zmuszony uruchomić proces energochłonnego transportu. Jest to przyczyną słabej biodostępności konwencjonalnych koenzymów Q10. Mają one słabą biodostępność przez co, aby uzyskać efekt muszą być dostarczane częściej i w większej ilości.

Inaczej jest w przypadku naszego koenzymu Q10 n. Został on przez nas rozbity na mikrocząsteczki które są w 100% rozpuszczalne w wodzie. Co daje nam aż o 1000% wyższą przyswajalność i lepsze wykorzystanie przez organizm. Ten niesamowity wynik to lata pracy. Dzięki temu mogą Państwo zaoszczędzić pieniądze gdyż wystarczy już 1 kapsułka dziennie.

Główną zaletą naszego koenzymu jest to, że w ciągu kilku tygodni kuracji jego poziom w organizmie jest taki jak przy kilku miesięcznej kuracji konwencjonalnym koenzymem. Dlatego też rozpuszczalny w wodzie koenzym Q10 n jest rekomendowany przez renomowanych kardiologów.

Nasz koenzym produkowany jest przy użyciu naturalnego procesu fermentacji. Jest to czysty izomer trans, w 100% naturalny i identyczny jak koenzym Q10 występujący w naszym organizmie. Jest to istotne gdyż tylko naturalny koenzym o wysokiej biodostępności może wywierać wpływ na poprawę zdrowia. Syntetyczny Q10 (izomer trans) jest tańszy w produkcji, ale posiada liczne wady m.in. nie jest dobrze akceptowany przez komórki ciała.

Nasz koenzym został wzbogacony o kozieradkę i selen, które wspomagają jego działanie.

Skład:
1 kapsułka zawiera: koenzym Q10 - 10 mg, witamina E - 2,7 mg = 22 *, witamina C - 12 = 15 mg * Selen - 27 mikrogramów = 49 *, składniki odżywcze - 250 mg.

Opinie

Oceń 
2017-08-24

koenzym Q10

Polecam niezdecydowanym, warto !

Oceń 
2017-08-09

Aleksandra

od dłuższego czasu przyjmuję Koenzym, a moje wyniki badań się poprawiły, głównie jeśli chodzi o mój poziom cholesterolu. Polecam bardzo!

Oceń 
2015-11-25

Test

Po ok miesiącu użytkowania mogę stwierdzić, że moje samopoczucie wyraźnie się poprawiło. Wiąże je własnie z koenzymem

Napisz opinię

Koenzym Q10 n - zadbaj o serce! Poczuj się młodo!

Koenzym Q10 n - zadbaj o serce! Poczuj się młodo!

Koenzym Q10 jest przydatny w walce z nowotworami, dzięki swej zdolności do wychwytywania wolnych rodników. Ponadto pomaga przy schorzeniach serca. Inną ważną zaletą tej substancji jest zdolność do obniżania poziomu "złego" cholesterolu. Koenzym Q10 ma bardzo korzystny wpływ na nasz układ immunologiczny.