Gluko Energia - słodka moc! Zobacz większe

Gluko Energia - słodka moc!

Nowy produkt

W jednej kapsułce suplementu zjednoczyliśmy "pomocników" insuliny: chrom, cynk, magnez, selen, witamina C, witaminy z grupy B, aminokwasy i kwas alfa-liponowy.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

90,62 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Gluko Energia - słodka moc!

Bez względu na to, czy spożywamy ziemniaki, produkty zbożowe, owoce czy też warzywa, za każdym razem przyjmujemy z pożywieniem węglowodany. Tak to już zostało urządzone, że węglowodany tkwią we wszystkim, co zdrowe. A powód jest oczywisty: tak, jak komórki naszego ciała wykorzystują tłuszcz i białko jako paliwo do wytwarzania energii, tak komórki mózgowe i nerwowe pobierają wyłącznie szybko „spalającą się” glukozę (cukier) jako materiał do pozyskiwania energii.
Węglowodany występują jako molekularne jednostki (cukry proste), jak np. fruktoza w owocach, lub też występują w parach – dwie molekuły łączą się w sacharozę, jak w cukrze używanym w domu. A dla przykładu w ziemniakach lub pełnoziarnistym pieczywie wiele pojedynczych cukrów łączy się w sacharydy (poliwęglowodany). Nasz organizm potrafi rozróżnić związki cukrów.

Rozkład węglowodanów na mniejsze molekuły cukrów następuje częściowo już w ustach za pomocą enzymu znajdującego się w ślinie – amylazy. Jeśli pożują Państwo dłużej kawałek suchego chleba, zauważycie po krótkim czasie, że ma on słodkawy posmak. Oznacza to, że amylaza wykonała swoją pracę.

Zaczynając pracować, amylaza nadaje od razu sygnał do trzustki, aby ta produkowała hormon insulinę. Insulina jest bowiem odpowiedzialna za transport cząsteczek cukru do komórek mózgowych i nerwowych. Skoro tylko cząsteczki cukru z węglowodanów przekształcone zostaną przez organizm w glukozę, cukier niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania naszego mózgu i nerwów, hormon insulina rozpoczyna swoją pracę. Nasila spalanie glukozy w tkankach obwodowych. Nasze komórki mózgowe i nerwowe czerpią z tego korzyści, gdyż odżywione w ten sposób mogą lepiej pracować i funkcjonować. Insulinie można łatwo pomóc przy transporcie glukozy. Jej ulubionymi „pomocnikami” są między innymi chrom, magnez, selen, cynk, witamina C, określone witaminy B, aminokwasy i kwas alfa-liponowy.

W naszym produkcie Gluko Energia wszystkie te substancje połączone zostały w jednej kapsułce.

Dawkowanie:
Po 1 kapsułce rano i wieczorem.

Zawartość:
120 kapsułek.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Gluko Energia - słodka moc!

Gluko Energia - słodka moc!

W jednej kapsułce suplementu zjednoczyliśmy "pomocników" insuliny: chrom, cynk, magnez, selen, witamina C, witaminy z grupy B, aminokwasy i kwas alfa-liponowy.