Cholesterin Balance - dbając o niski poziom cholesterolu Zobacz większe

Cholesterin Balance - dbając o niski poziom cholesterolu

Nowy produkt

Cholesterin Balance zawiera wiele substancji naturalnych takich jak: beta-glukan, omega-3, kozieradka - roślina, którą wyróżniają substancje aktywne. Zawiera m.in. saponiny, które wspomagają uwalnianie kwasów żółciowych, a te z kolei wiążą cholesterol i sprzyjają jego wydalaniu.

Więcej szczegółów

92,56 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Tłuszcz to nie zawsze tłuszcz. Istnieją tłuszcze nasycone, nienasycone pojedyncze, nienasycone złożone. Tłuszcze nasycone są składnikiem pokarmów pochodzenia zwierzęcego, jak np: śmietany, masła, mięsa, kiełbasy i sera. Mają, jako substancje przenoszące smak, stałe miejsce w naszym jadłospisie. Jednak to właśnie je powinniśmy spożywać w małych ilościach, gdyż uchodzą one w naszej cywilizacji jako produkty ryzykowne dla zdrowia. Mogą one na przykład podwyższyć poziom cholesterolu we krwi.

Cholesterol jest substancją niezbędną do życia, która jest w dużej mierze wytwarzana przez nasz organizm. Służy on między innymi do budowy ścian komórkowych, hormonów i komórek nerwowych. Jeżeli jednak we krwi znajduje się za dużo cholesterolu, może to mieć wpływ na nasze zdrowie. Dlatego tez mówimy o „złym” i „dobrym” cholesterolu. Jednak co to tak właściwie znaczy? Tak więc tłuszcze (lipidy) odgrywają główną rolę w procesie przemiany materii. Przepływają one z krwią przez cały organizm. Aby krew mogła je transportować, wiążą się z białkiem (proteinami) w lipoproteiny. Powstałe związki są środkami transportu dla cholesterolu. Im więcej białka i im mniej tłuszczu zawierają lipoproteiny, tym są bardziej zwarte i mniejsze. Małe „kuleczki” lipoproteiny noszą nazwę HDL. Są również określane jako „dobry” cholesterol”. LDL to duże „kulki” lipoprotein, zwane także „złym” cholesterolem. Ale dlaczego „dobry” i „zły”? To proste: HDL chroni naczynia krwionośne, transportując cholesterol z krwi do wątroby. Tam jest on rozkładany do kwasu żółciowego i wydalany. Natomiast LDL „wyciąga” cholesterol z wątroby i umieszcza w krwiobiegu, skąd cholesterol dostaje się do komórek. W tym momencie może pojawić się problem, gdy bowiem komórka ma już za dużo cholesterolu, nie przyjmuje LDL. LDL pływa więc we krwi a poziom tłuszczu we krwi rośnie. Może być to zagrożeniem dla zdrowia.

Dokładnie taki sam proces ma miejsce, gdy jemy na przykład tłustą pieczeń, frytki bądź tort, a nasze komórki są już wypełnione cholesterolem. Ale Matka Natura poprzez bogatą i zróżnicowaną ofertę pokarmów troszczy się o niezbędną równowagę. Niektóre produkty żywnościowe (zawierające nienasycone kwasy tłuszczowe), takie jak czosnek lub cebula, obniżają poziom cholesterolu LDL i podwyższają poziom cholesterolu HDL.

Cholesterin Balance zawiera wiele takich substancji naturalnych, jak na przykład beta-glukan, aby pozytywnie wpływać na poziom zdrowego cholesterolu. Naturalna siła beta-glukanu jest tak interesująca, że jest teraz tematem trzyletniego projektu Unii Europejskiej.
Kolejną substancją jest na przykład Omega-3, esencjonalny (a więc niezbędny do życia) kwas tłuszczowy, który nie jest wytwarzany przez organizm i musi być mu dostarczany. Pozytywny wpływ tego kwasu został udowodniony w licznych badaniach z zakresu odżywiania. Może on obniżyć poziom cholesterolu nawet o 10%. Przy czym spada poziom „złego” cholesterolu – LDL, na rzecz HDL. Efekt ten osiągają kwasy Omega-3, powstrzymując wątrobę w produkcji naturalnych tłuszczów i lipoprotein. Przyśpieszają jednocześnie rozkład lipoprotein w żyłach i wątrobie.

Kozieradka, kolejny składnik Cholesterin-Balance, jest rośliną, która wyróżnia się ilością interesujących substancji aktywnych. Zawiera między innymi saponiny, które według niektórych naukowców wspomagają uwalnianie kwasów żółciowych. Kwasy żółciowe z kolei wiążą cholesterol i sprzyjają jego wydalaniu.

„Niedźwiedzia siła” czosnku niedźwiedziego tkwi w jego składnikach. Jak wynika z dzisiejszych badań, także ta roślina ma pozytywny wpływ na poziom cholesterolu. Podobnie, jak czosnek. Już od dawna przypisuje mu się właściwości obniżające poziom cholesterolu. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Tübingen dowodzą, iż są za to odpowiedzialne niektóre składniki czosnku zawierające siarkę, w szczególności allicyna i ajoen. Również siarkowe składniki cebuli wykazują zbliżone działanie, wpływając na produkcję cholesterolu w wątrobie. Blokują przy tym powstawanie LDL i stymulują HDL.

Nasz rada: dla poprawienia efektywności Waszej kuracji, połączcie Cholesterin-Balance z naszym produktem Omega-3-Perilla.

Dawkowanie:
Po 1 kapsułce rano i wieczorem

Zawartość:
180 kapsułek

Opinie

Oceń 
2017-10-27

Cholesterin

Skuteczny preparat, cholesterol faktycznie stał się niższy.

Napisz opinię

Cholesterin Balance - dbając o niski poziom cholesterolu

Cholesterin Balance - dbając o niski poziom cholesterolu

Cholesterin Balance zawiera wiele substancji naturalnych takich jak: beta-glukan, omega-3, kozieradka - roślina, którą wyróżniają substancje aktywne. Zawiera m.in. saponiny, które wspomagają uwalnianie kwasów żółciowych, a te z kolei wiążą cholesterol i sprzyjają jego wydalaniu.