Zdrowie

Po jakim czasie zaczyna działać kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka. Odpowiada na utrzymanie dobrej kondycji skóry, narządów wewnętrznych, włosów czy stawów. Może się jednak zdarzyć, że jego produkcja będzie zbyt niska w stosunku do zapotrzebowania, co ma miejsce zwykle u osób dojrzałych i starszych. Wówczas warto rozważyć rozpoczęcie suplementacji.

Z czego pozyskiwany jest kolagen?

Kolagen to naturalne białko strukturalne występujące w niemal wszystkich tkankach ludzkiego organizmu. Znajdziemy je przede wszystkim w skórze, chrząstce stawowej i tkance łącznej, ale również w gałkach ocznych, włosach, naczyniach krwionośnych czy narządach wewnętrznych. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu dzieci cieszą się jędrną i gładką skórą, a także nie skarżą się na bóle stawów. Co jeszcze warto wiedzieć o tym niezwykłym białku?

Jaka witamina C jest najlepsza?

Witamina C, zwana również kwasem askorbinowym, to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych i najlepiej poznanych witamin. Bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie, dlatego wszelkie suplementy zaleca się obficie popijać. Witamina C pełni w organizmie szereg istotnych funkcji, w tym jest kofaktorem wielu reakcji enzymatycznych, wzmacnia odporność i odpowiada za elastyczność naczyń krwionośnych. Jej niedobór prowadzi do rozwoju ciężkiej choroby zwanej szkorbutem.

W czym jest kolagen?

W czym jest kolagen i jakie suplementy kolagenowe najlepiej wybierać? To pytanie powinien zadać sobie każdy świadomy konsument, ceniący sobie wysoką jakość wybieranych produktów, zwłaszcza spożywczych. Kolagen występuje w organizmie człowieka i pełni w nim niezwykle ważne funkcje. Niestety, po ukończeniu 30. roku życia jego naturalna synteza zaczyna spadać – wówczas warto rozważyć dodatkową suplementację.